پنج شنبه, 27 آبان 1395 ساعت 18:49

دانشگاه اصفهان با دو دانشگاه اروپایی، تفاهمنامه همکاری امضاء کرد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
دانشگاه اصفهان با دانشگاه تربیت بدنی بوداپست مجارستان و دانشگاه 'لوبیانا' اسلوونی، تفاهمنامه همکاری های مشترک امضاء کرد.
به گزارش ایرنا، این تفاهمنامه در دیدار عصر روز پنجشنبه مسئولان این دو دانشگاه اروپایی با رئیس دانشگاه اصفهان و با هدف توسعه روابط علمی و دانشگاهی به امضاء رسید.
تبادل دانشجو در مقاطع مختلف تحصیلی، تبادل اساتید، برگزاری دوره های دوره های کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت تحصیلی، چاپ کتاب های مشترک و برگزاری فرصت های مطالعاتی برای پژوهشگران دو کشور از مفاد این دو تفاهمنامه به شمار می رود.
رئیس دانشگاه اصفهان در این پیوند در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد: با صحبت های انجام شده میان محققان دانشگاه اصفهان و دانشگاه لوبیانا اسلوونی، اجرای دو طرح تحقیقاتی مشترک در آینده نزدیک آغاز خواهد خواهد شد.
هوشنگ طالبی همچنین با اشاره به انجام طرح مشترک پژوهشی با دانشگاه بوداپست مجارستان در آینده نزدیک گفت: دانشگاه تربیت بدنی بوداپست مجارستان از حیث علمی دانشگاهی ویژه و مشهور محسوب می شود و در این دانشگاه فعالیت های پژوهشی ارزنده و کاربردی متعدد در حوزه ورزش انجام می گیرد.
دانشگاه اصفهان با 15 هزار دانشجو، 650 عضو هیات علمی و 14 دانشکده فعال در رشته های مهندسی، علوم پایه، علوم انسانی، زبان، اقتصاد و فناوری های نوین تاکنون موفق به کسب رتبه سوم علوم انسانی در کشور، رتبه 800 جهان در طبقه بندی 'لایدن' هلند و رتبه 212 جهان در رشته های کامپیوتر و ریاضی شده است.
ت / 6027/6020
**خبرنگار: علیرضا حکیمیان* انتشار: محمدرضا شکراللهی
کانال اطلاع رسانی : https://telegram.me/esfahanirna

اطلاعات تکميلي

خواندن 1014 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آخرین اخبار

اخبار انتشارات دیجیتال

پربازدیدترین اخبار