پنج شنبه, 27 آبان 1395 ساعت 11:04

اطلاعات به نقل از مقام معظم رهبری:‌ یگانه راه عبور از مشکلات حفظ استحکام داخلی نظام است

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
روزنامه اطلاعات در شماره پنجشنبه 27 آبان با اشاره به دیدار جمعی از مسئولان و مردم اصفهان با حضرت آیت الله خامنه ای از قول ایشان نوشت: یگا‌نه راه‌حل مشکلات کشور و جبران عقب‌ماندگی‌ها و رسیدن به عزت و رفاه و پیشرفت مادی و معنوی و اخلاقی و فرهنگی ایستادگی بر اصول انقلاب اسلامی است و از لحاظ عملی نیز باید بر روی استحکام درونی کشور به ویژه در بخش اقتصاد تمرکز و اقدام جدی شود.
این روزنامه در مطلبی دیگر با انتخاب عنوان حرکت در مسیر آبادانی کشور با قدرت ادامه می‌یابد،‌ آورد:‌ رئیس جمهوری، استان البرز را استان جوانان، دلاوران دفاع مقدس و پیشتازان تولید و آبادانی ایران دانست و تصریح کرد: فقر، بیکاری، رکود، تورم، کم آبی و مشکلات زیست محیطی مهمترین مشکلات کشور است و دولت برنامه گسترده ای را برای رفع این مشکلات طراحی و اجرا کرده است و به این برنامه‌ها ادامه می دهد. روحانی با بیان این که باامید و نشاط حرکت در مسیر آبادانی کشور با قدرت ادامه می یابد، از حرکت برخی رسانه‌ها گلایه کرد و گفت: باید به برخی رسانه‌ها گفت که آب در‌هاون نکوبید چرا که شما قادر نیستید این مردم را ناامید و بین وحدت دولت و ملت ، بین نیروهای سه گانه کشور ، بین دولت، سپاه، بسیج، ارتش، نیروهای مسلح و بین اقوام مختلف و مذاهب مختلف فاصله بیندازید.

روزنامه اطلاعات با انتشار عنوان مصوبات جدید دولت برای کاهش دراز مدت آلودگی هوا در تهران،‌ نوشت:‌ هیات دولت دیروز با تشکیل جلسه در آلوده ترین روز هوای پایتخت در سال 95 و تعطیلی تمامی مدارس، تمهیدات پیشنهادی برای کاهش غلظت آلاینده‌ها در آینده را به تصویب رساند تا شاید مردم در ماه‌های آینده شاهد بهبود وضع هوا باشند. این جلسه به ریاست دکتر جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهوری و با دستور ویژه بررسی اقدامات دولت برای کاهش آلودگی هوا و تصمیم‌گیری درباره پیشنهادهای ارائه شده از سوی کارگروه کاهش آلودگی هوای کلانشهرها برگزار شد. سازمان حفاظت محیط زیست در ابتدا گزارشی از بررسی مقایسه ای آلودگی هوا در کلانشهرهای تهران، اصفهان، کرج، اهواز، اراک، شیراز و تبریز و اقدامات دولت برای کاهش آلودگی و افزایش روزهای پاک به هیات وزیران ارائه داد.

این روزنامه با درج عنوان جامعه کتابخوان، توسعه یافته تر است، نوشت: سید عباس صالحی معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پیش از ظهر چهارشنبه 26 آبان در آئین اختتامیه سومین جشنواره قدردانی از افراد و گروه‌های برگزیده در ترویج کتابخوانی که در محل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار شد، با اشاره به نقش کتاب در شاخص توسعه‌یافتگی جوامع و تقسیم آنها از این حیث به جوامع مدنی و بدوی و همچنین پیش‌رو و پیرو گفت: در همه این تقسیم‌بندی‌ها، کتاب و کتابخوانی یک شاخص جدی به شمار می‌رود؛ جامعه‌ای که بیشتر کتاب بخواند، مدنی‌تر، عقلانی‌تر و توسعه‌یافته‌تر از سایر جوامع است. دلایل زیادی برای این مسئله می‌توان ذکر کرد. اما یک دلیل مهم آن است که کتاب، رسانه متفکر است و هیچ رسانه‌ای به اندازه کتاب، طعم تفکر ندارد. کتاب می‌تواند چینش جوامع پیش‌رو، عقلانی، آزاد و توسعه‌یافته را محقق کند.

«حزب دموکرات آمریکا لایحه لغو رای الکترال در انتخابات ریاست جمهوری را ارائه کرد» و «درخواست اسد از حشد الشعبی عراق برای مقابله با تروریست های سوریه» دیگر عنوان های صفحه نخست این روزنامه به شمار می رود.
*گروه اطلاع رسانی
خبرنگار: مریم همتی** انتشاردهنده:لیلا رضوی
پژوهشم**9117**9165**1732

اطلاعات تکميلي

خواندن 660 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آخرین اخبار

اخبار انتشارات دیجیتال

پربازدیدترین اخبار