پنج شنبه, 27 آبان 1395 ساعت 09:48

هم افزایی نهادهای فرهنگی با پویش من کتاب می خوانم دررادیو ایران

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
مدیر گروه فرهنگ و اندیشه رادیو ایران می گوید که پویش ملی من کتاب می خوانم در این رادیو با هدف هم افزایی نهادهای فرهنگی و هنری در خصوص کتابخوانی اجرا می شود.
یدالله گودرزی روز پنج شنبه در گفت وگو با خبرنگار فرهنگی ایرنا در مورد پویش من کتاب می خوانم رادیو ایران گفت که این رادیو ایران در دو سال اخیر در چند موضوع فرهنگی با هم افزایی دستگاه های مختلف سیاست گذاری کرده است.
وی افزود: یکی از این موضوعات راه اندازی پویش ملی من کتاب می خوانم از آبان سال گذشته است که اکنون سومین مرحله آن از 15 آبان تا 5 آذر اجرا می کنیم که بخشی از آن با هفته کتاب تقارن دارد.
به گفته گودرزی رادیو ایران از مخاطبان خود خواسته با معرفی یک کتاب خوب، خواندن یک پاراگراف از آن یا تعریف خاطره ای از کتابخوانی خود و ارسال فایل صوتی آن در این پویش شرکت کنند تا صدای آنان از رادیو پخش شود.
وی اظهار کرد: تاکنون بسیاری از مسئولان ، هنرمندان، اندیشمندان و بزرگان دینی مانند آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی، حجت الاسلام محسن قرائتی، غلامعلی حداد عادل، محمدرضا نعمت زاده، وزیر صنعت معدن و کشاورزی، رضا صالحی امیری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و هنرمندانی مانند عبدالرضا اکبری، پروانه معصومی و فرهاد مشیری با معرفی بهترین کتابی که خوانده اند یا خوانش یک پاراگراف از یک کتاب و به اشکال گوناگون به این پویش پیوسته اند.
مدیر گروه فرهنگ و ادب رادیو ایران اضافه کرد: سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران، فرهنگسرای ارسباران، حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی و روزنامه جام جم در مرحله سوم به یاری پویش آمده اند.
وی در خصوص چگونگی یاری این نهادهای فرهنگی گفت: سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران با نصب پارچه نوشته های تبلیغاتی در سطح شهر تهران و فرهنگسرای ارسباران با برگزاری مسابقه کتابخوانی در مورد کتاب «پدر عشق و پسر» از سیدمهدی شجاعی و توزیع آن بین یکهزار نفر از مخاطبان، ارسال پیامک برای هنرمندان مختلف پیامک و مراسم اهدای کتاب این پویش را همراهی کرده اند.
« حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی نیز تهیه کتاب ها را متقبل شده است، مرکز موسیقی و سرود صداوسیما نیز 12 اثر موسیقایی با کلام در مورد کتاب تهیه کرده و در اختیار رادیو ایران قرار داده که در برنامه های مختلف از آنها استفاده می شود.»
گودرزی با اشاره به برگزاری جلسات کتابخوانی در مهد کودک های تهران و کرج گفت: از آنجایی که عادت کتابخوانی باید از کودکی نهادینه شود تصمیم به برگزاری این جلسات گرفتیم و گزارشی از آنها را در برنامه های مرتبط پخش می کنیم.
وی تاکید کرد: هر پنج گروه برنامه سازی در رادیو ایران به موضوع کتابخوانی می پردازند ، رادیو حلقه واسط و نقطه محوری هم افزایی بین سازمان های هنری و فرهنگی مانند حوزه هنری و سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران است تا هم اقدامات آنها به گوش مخاطبان برساند و هم با طرح بیشتر موضوع کتابخوانی در برنامه های خود مخاطبان را به خواندن کتاب علاقمندتر کند.
فراهنگ**9157**1823خبرنگار: منصوره شوشتری**انتشار دهنده: طاهره نبی اللهی

اطلاعات تکميلي

خواندن 620 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آخرین اخبار

اخبار انتشارات دیجیتال

پربازدیدترین اخبار