پنج شنبه, 27 آبان 1395 ساعت 09:33

ابتکار به نقل از رییس جمهوری: عزم ملی برای کاهش آلودگی هوا

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
روزنامه ابتکار در شماره پنجشنبه 27 آبان در تیتر یک به نقل از حسن روحانی در جمع مردم قزوین نوشت: مشکل آلودگی هوا که این روزها دامن ما را گرفته است. ما در این سه سال برخی آلودگی‌ها از جمله آلودگی هوا را مورد بررسی قرار دادیم و در این زمینه باید با عوامل آلوده کننده هوا مقابله کرده و آنها را مهار کنیم.
این روزنامه در مطلبی دیگر با انتخاب عنوان ایران قضاوتی در مورد انتخاب آمریکا ندارد، آورد: حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در دیدار هزاران نفر از مردم اصفهان، استان اصفهان را استان «شهادت و پیشگامی»، «استقامت و ایستادگی»، «علم و فرهنگ»، «دین و ولایت»، و «کار و ابتکار» خواندند و با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران هیچ قضاوتی در مورد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا ندارد و همواره از دو حزب مطرح این کشور، شاهد دشمنی بوده است، گفتند: امروز مهمترین نیاز کشور به خصوص برای نخبگان و مسئولان کشور، «بصیرت سیاسی و غافل نشدن از توطئه دشمن»، «حفظ روحیه و جهت‌گیری انقلابی»، «اقدام و عمل در عرصه اقتصاد مقاومتی»، «ادامه پرشتاب مسیر رشد علمی»، «اتحاد و انسجام ملی» و «حفظ استحکام روحی و درونی» است.

روزنامه ابتکار با درج عنوان افزایش امنیت تعرفه های رای انتخابات اردیبهشت 96، می نویسد: دبیر ستاد انتخابات کشور گفت: امنیت تعرفه‌های رای انتخابات اردیبهشت 96 را افزایش داده‌ایم. علی پورعلی مطلق در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: رنگ تعرفه‌های رای نبست به دوره‌های قبل را تغییر داده‌ایم. همچنین تعداد کدهای امنیتی تعرفه‌ها را افزایش داده و 17، 18 کد امنیتی در تعرفه‌ها ایجاد کرده‌ایم.

این روزنامه با انتشار عنوان قانون تعریفی از عدالت جنسیتی ندارد، نوشت: «در قانون اساسی اصل بر عدالت است، اما درباره عدالت جنسیتی در این قانون تعریف مشخص و روشنی وجود ندارد به همین دلیل اختلاف نظرها در این زمینه بسیار است.» این بخشی از حرف های محمد علی اسفنانی سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس است. او معتقد است برای پایان بخشیدن به مناقشات در این زمینه و برای آنکه عدالت جنسیتی با شاخصه ها و محورهای آن، در قانون داشته باشیم باید این اصطلاح در قانون تعریف و حدود آن مشخص شود.

روزنامه ابتکار سرمقاله را به عنوان «سرخی سیلی روی صورت رسانه» به قلم رضا دهکی اختصاص داد.
«رییس فراکسیون محیط زیست مجلس: 80 هزار میلیارد تومان هزینه آلودگی هوا»، «یک هفته فرهنگ دستوری و کتاب زدگی»، «چالش های جدید ایران و غرب»، «اقتصادی که رقابت پذیر نیست!» و «رونق از جنس جوانی» از دیگر عنوان های این روزنامه است.
*گروه اطلاع رسانی
خبرنگار: مهدی احمدی**انتشار دهنده: لیلا رضوی
پژوهشم**9370**9368**1732

اطلاعات تکميلي

خواندن 607 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آخرین اخبار

اخبار انتشارات دیجیتال

پربازدیدترین اخبار