چهارشنبه, 26 آبان 1395 ساعت 15:16

افتتاح نمایشگاه بین المللی کتاب کویت با مشارکت رایزنی فرهنگی ایران

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
چهل و یکمین دوره نمایشگاه بین المللی کتاب کویت با شرکت رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران و با حضور شیخ سلمان الحمود الصباح وزیر اطلاع رسانی و امور جوانان این کشور، حسن زرنگار، معاون سفیر ایران و جمعی از شخصیت های فرهنگی و ادبی جهان عرب صبح امروز چهارشنبه گشایش یافت.
به گزارش ایرنا، وزیر اطلاع رسانی کویت طی سخنانی در مراسم افتتاحیه نمایشگاه بین المللی کتاب کویت گفت: برگزاری این نمایشگاه همزمان با انتخاب کویت به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام در سال 2016 بیانگر اهمیت و ضرورت مطالعه در آگاهی بخشی ، رشد فکری جوانان و جلوگیری از رواج اندیشه های گمراه کننده است.
شیخ سلمان الصباح افزود: برگزاری نمایشگاه کتاب گامی هرچند کوچک برای مقابله با تهاجم فرهنگی و بمباران رسانه ای است که نسل جوان امروز در معرض آن قرار دارد.
وی در بازدید از غرفه رایزنی فرهنگی کشورمان در این نمایشگاه خواهان توسعه مناسبات فرهنگی دو کشور همسایه و مسلمان شد.
رایزنی فرهنگی کشورمان در کویت با عرضه ده ها عنوان و نشریات در حوزه ایران شناسی ، معارف اسلامی ، زبان فارسی و دیگر موضوعات فرهنگی و هنری به زبان های عربی و فارسی در این دوره حضور دارد .
این غرفه در همان روز نخست مورد توجه و استقبال بازدید کنندگان قرار گرفته است.
در چهل و یکمین ودوره نمایشگاه کتاب کویت 563 موسسه انتشاراتی از 30 کشور جهان شرکت دارند و 11 هزار عنوان کتاب جدید عرضه شده است.
در حاشیه این نمایشگاه که پس از نمایشگاه بیروت٬ قدیمی ترین نمایشگاه کتاب در جهان به شمار می رود٬ چندین برنامه سخنرانی ، نمایشگاه عکس ، کاریکاتور و مراسم بزرگداشت پنجاهمین سالگرد صدور و انتشار ماهنامه 'البیان' ارگان انجمن ادبای کویت برگزار می شود.
نمایشگاه کتاب کویت به مدت 10 روز در محل دائمی نمایشگاه های این کشور دایر می باشد.

خاورم**320**2041**انتشار دهنده: سید شاهپور حسینی

اطلاعات تکميلي

خواندن 998 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آخرین اخبار

اخبار انتشارات دیجیتال

پربازدیدترین اخبار