چهارشنبه, 26 آبان 1395 ساعت 12:13

قرائتی: از فریضه نماز در جامعه براحتی غفلت می شود

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
رئیس ستاد اقامه نماز کشور با اشاره به اینکه ازفریضه نماز در جامعه به راحتی غفلت می شود، گفت: بررسی ها نشان می دهد که هر چه افراد جامعه باسوادتر شوند، از نماز دورتر می شوند.
حجت اسلام محسن قرائتی روز چهارشنبه در اجلاس نماز مازندران با موضوع نقش نماز در کاهش آسیب های اجتماعی در ساری افزود:جوانان ایران از 2سوراخ غفلت و شهوت گزیده می شوند که نماز و ازدواج راه حل این مشکلات است .
وی با تاکید بر این نکته که مدیران باید به فکر مشکلات فوق باشند ، اظهار داشت: امروز برای رفتن به راه خدا باید بودجه گذاشت.
قرائتی با اشاره به اینکه برای حل مشکل بدحجابی و فساد نیز باید بودجه اضافه کرد، گفت: امروز جگر و جوهر تصمیم گیری در حل مشکلات دینی در عرصه مدیریتی مملکت وجود ندارد.
وی به اهمیت نماز در مدارس اشاره کرد و گفت: امروز در حالی تمام دستگاه های اجرایی ، نظامی و حاکمیتی برای نماز جماعت که فقط 10 نفر حاضر هستند یک آخوند دارند اما در مدارس و روستاهایی که صدها نفر در نماز جماعت شرکت می کنند، آخوند ندارند.
رئیس ستاد اقامه نماز کشور ادامه داد: همچنین صدها شهرک صنعتی و مسکونی در کشور ساخته شده است که مسجد ندارند.
وی در عین حال به ایجاد بیش از 700مسجد در جاده ها و تالیف 250 جلد کتاب و تخصیص بودجه ویژه نماز در یک دهه اخیر اشاره کرد و گفت: امروز پیش نمازی برای بچه ها مهم است ، نماز بچه ها را فراموش نکنیم و چاپ کتاب و برگزاری مسابقه نماز را جدی تر پیگیری کنیم.
وی اظهار کرد: مقام معظم رهبری با شنیدن گزارش اسفبار از وضعیت بی توجهی به فریضه نماز ونمازخانه های کشور ، دستور فرمودند که شما به عنوان رئیس ستاد اقامه نماز همه کارها را تعطیل کنید با صدای بلند فریاد بزنید تا وارد تصمیم های جدی مسئولان اجرایی کشور شود.
قرائتی گفت: باید بازنگری جدی در فیلم، کتاب ها ، تصمیم گیری های کشور شود و محور قرار گرفتن فریضه نماز را در تصمیم گیری های این حوزه ها جدی تر کنیم.
وی با بیان اینکه هنوز هزاران مسجد ما پیش نماز ندارد، گفت: اگر آخوند نداریم باید برنامه ریزی کنیم تا روحانی که در دستگاه های دولتی نماز جماعت برقرار می کند در مدارس و دیگر مساجد محله های بدون آخوند ،شرکت کند.
وی با بیان اینکه در حوزه ، مدارس ، دانشگاه و حتی در منبرها مواردی مطالعه و یا مطرح می کنیم که نیاز نیست ، گفت: امروز به افرادی همچون شهید رجایی و نواب صفوی که جگرتصمیم گیری داشته اند نیاز است.
وی به بیکاری فارغ التحصیلان غیر ماهر که فقط منتظر استخدام دولتی هستند، اشاره کرد و گفت: رفع این مشکل به جوهر مدیریتی همچون شهید رجایی نیاز دارد.
اجلاس نماز مازندران با محوریت کاهش آسیب های اجتماعی بر اساس منویات مقام معظم رهبری به صورت جداگانه در تمام استان های کشور برگزار شد که نتیجه اجلاسیه نمازاستان ها روز 18آذرماه امسال در بیست و پنجمین اجلاسیه ملی در استان البرز مورد بررسی قرار می گیرد.
خبرنگار: سید رضا هاشمی کروئی ** انتشار دهنده : سید محسن حسن نیا
6990/1899

اطلاعات تکميلي

خواندن 726 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آخرین اخبار

اخبار انتشارات دیجیتال

پربازدیدترین اخبار