چهارشنبه, 26 آبان 1395 ساعت 11:48

آموزش مدیریت چاپ از نیازهای ضروری فعالان این صنعت است

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
معاون آموزش و پژوهش اداره کل چاپ و نشر وزارت ارشاد اسلامی گفت: آموزش مدیریت چاپ از نیازها و ضرورت های فعالان این رشته درکشور است.
به گزارش ایرنا، محمد حسن فکری روزچهارشنبه درهمایش گرامیداشت صنعت چاپ همزمان با هفته کتاب، افزود: در بخش آموزش و پژوهش گسترش برنامه های آموزشی برای فعالان این صنعت در اولویت قرار دارد و امیدواریم با استاندارد سازی محیط چاپخانه ها ازتولیدات فعالان این عرصه حمایت بهتری داشته باشیم.
وی اضافه کرد: بخشی از مشکلات فعالان این صنعت به علت نا آگاهی از استاندارد سازی است که باید در این زمینه اقدام کنند.
وی ادامه داد: مدیریت چاپ از ضرورت ها برای چاپخانه های کشور است که تجمیع آنها و تغییر تفکر می تواند در روند شکل گیری فعالیتهای مطلوب این صنعت موثر باشد.
فکری گفت: در شرایط کنونی با تفکر نسل اول نمی توانیم به جنگ تفکر نسل چهارم برویم و باید تغییر نگرش در صنعت چاپ که درردیف صنایع کوچک قرار دارد، صورت گیرد.
وی افزود: بخش صنعتی نیاز به نگاه صنعتی دارد و فعالان عرصه چاپ باید با دقت نیاز چاپی کشور را ارزیابی و در همان راستا حرکت کنند.
فکری بیان کرد: همه افرادی که در زمینه چاپ و نشردر مقاطع فوق دیپلم و کارشناسی تحصیل می کنند می توانند با مراجعه به بخش چاپ و نشر ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استانهای محل فعالیت خود، از حمایت مالی کمک هزینه تحصیلی وزارت ارشاد بهره مند شود.
وی افزود: بوشهر از استانهای اولیه و باقدمت در صنعت چاپ است که در زمینه کتابت پیش گام بوده است.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر گفت: نشر کتاب در کشور و جامعه ما دارای اهمیت بالایی است که شیوه های صنعتی کنونی چاپ، نشان دهنده توسعه و گسترش این صنعت است.
حمیده ماحوزی افزود: هم اینک 88 چاپخانه در استان بوشهر فعال هستند و صنعت چاپ در این استان با فعالیت چاپخانه علوی با قدمت 110 سال دارای سابقه طولانی است.
وی اظهار کرد: با وجود اینکه فعالان این صنعت در استان به دلیل برخی بی مهری ها با مشکلات فراوانی روبرو هستند ولی همچنان پا برجاست.
در این همایش از فعالان صنعت چاپ و نشر استان بوشهر تجلیل شد.
7210/6043** خبرنگار: سیده نیر قیمی** انتشار دهنده: خدانظر خواجه

اطلاعات تکميلي

خواندن 982 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آخرین اخبار

اخبار انتشارات دیجیتال

پربازدیدترین اخبار