سه شنبه, 25 آبان 1395 ساعت 14:52

حریان سازی فرهنگی/ فعالیت 42 هزار نفر در ستادهای نمازجمعه

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
گرگان - ایرنا – مدیر ستادهای نمازجمعه شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور گفت: جریان سازی فرهنگی یکی از رسالت ها در برگزاری نمازجمعه است که عملیاتی شدن آن بخشی به خطیب نمازجمعه و بخش دیگر به فعالیت ستادها و حدود 42هزار نفر عضو آن برمی گردد.
به گزارش ایرنا حجت الاسلام محمود سیاح روز سه شنبه در نشست مسئولان، معاونت خواهران، روابط عمومی، رابطان و حوزه انفورماتیک ستادهای نمازجمعه استان گلستان در گرگان، اظهار داشت: روزهای جمعه در 860 نقطه کشور نمازجمعه اقامه می شود که باید از این ظرفیت، نهایت بهره برداری را در جریان سازی فرهنگی برد.
به گفته وی؛ با توجه به ظرفیت نمازهای جمعه، ستاد ها وظیفه دارند در تولید جریان فرهنگی بیش از گذشته ورود کنند.
وی خطاب به مسئولان ستاد های نمازجمعه گلستان افزود: الگوی تولید جریان فرهنگی را می توان از اربعین حسینی گرفت که امروز در کشور به یک ظرفیت تبدیل شده است و هر دولتی که می آید باید به زائران حسینی خدمات ارائه دهد.
وی از پیگیری طرح ساماندهی ستادهای نمازجمعه خبر داد تا از این ظرفیت در جریان سازی فرهنگی به خوبی بهره برداری شود.
حجت الاسلام سیاح، روز آمد کردن آئین نامه اجرایی، استفاده از همه اقشار جامعه به عنوان عضو فعال، فراهم سازی بیش از گذشته شرایط برای حضورافراد با هر تفکر و جناح، فعال کردن روابط عمومی در ارتباط گیری با نهادها و نمازگزاران، سرمایه گذاری بیش از گذشته در بکارگیری جوانان، فعال کردن پایگاه های اطلاع رسانی و فضای مجازی را از برنامه های در حال پیگیری ساماندهی ستادهای نمازجمعه برشمرد.
وی افزود: ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در نمازهای جمعه، تقویت قرارگاه فرهنگی نماز جمعه، برگزاری نمایشگاه‌های کتاب از دیگر برنامه های ساماندهی است.

*فعالان ستاد نمازجمعه به علم روز مجهز شوند
رئیس دفتر شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان گلستان نیز گفت: اعضای ستاد باید دانش و شناخت خود را به روز کرده تا اهداف برگزاری نمازجمعه در جامعه معرفی و تبیین شود.
حجت الاسلام ابوالفضل عامری افزود: فعالان ستادها باید دو عنصر تدبر و دانش داشته تا بتوانند قلمرو کاری خود را درارتباط با جامعه وسیع تر نمایند و از امتیاز برپایی نمازجمعه نهایت بهره را برای سعادت جامعه ببرند.
مسئول امور 'آی تی'، انفورماتیک شبکه های اجتماعی و فضای مجازی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور هم به اهمیت بهره گیری از فضای مجازی در اطلاع رسانی از فعالیت های ستاد اشاره کرد و گفت: اهمیت بهره گیری از این ظرفیت به حدی است که رهبر معظم انقلاب، اهمیت این بخش را به اندازه اهمیت انقلاب اسلامی می داند که وظیفه و تکلیف اعضای ستاد نمازجمعه را در این حوزه سنگین می کند.
مهدی شکوری افزود: ضرورت دارد بیش از گذشته در حوزه اطلاع رسانی و بهره گیری از فضای مجازی ستادهای نمازجمعه ورود پررنگ داشته باشند.
به گفته وی؛ اکنون در حوزه اطلاع رسانی شورا دارای پایگاه های 'اجنا'، ستاد نمازجمعه، معاونت سیاسی و شبکه های اجتماعی آدینه و دانش نامه نمازجمعه کشور است.
به گزارش ایرنا در افزون بر 20 نقطه استان گلستان نمازجمعه برگزار می شود.
گلستان واقع در شمال کشور یک میلیون و 900 هزار نفر جمعیت دارد.
6204/1648
خبرنگار: علی اصغرتیموریان ** انتشار : پری سالارنیا

اطلاعات تکميلي

خواندن 595 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آخرین اخبار

اخبار انتشارات دیجیتال

پربازدیدترین اخبار