سه شنبه, 25 آبان 1395 ساعت 14:40

کتابخانه های عمومی کشور به بخش کودک تجهیز می شود

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
عضو هیات امنا و مشاور دبیرکل نهادکتابخانه های عمومی کشور گفت: در حوزه تکمیل کتابخانه های عمومی کشور به دنبال تجهیز آنها به بخش کودک به صورت تخصصی هستیم.
به گزارش ایرنا، مهر دخت وزیرپور در همایش تجلیل از فعالان عرصه کتاب در بوشهر افزود: هدف از این طرح دسترسی راحت تر کودکان به کتابهای مورد علاقه و نیاز آنان است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهارکرد: فرهنگ نهادینه کردن کتابخوانی در میان اقشار باید از خانواده ها آغاز شود.
وزیر پور بیان کرد: آموزش و پرورش باید در زمینه ایجاد علاقه مندی به کتاب در بین دانش آموزان با برنامه ریزی و بطور جدی اقدام کند.
وی اظهار کرد: باید روی دانش آموزان سرمایه گذاری معنوی شود و خلاقیت آنها در کناردرس پرورش یابد ولی تاکنون در این زمینه هیچ اقدام موثری صورت نگرفته است .
وزیر پور ادامه داد: استان بوشهر یک استان فرهنگی است که انتظار می رود فعالیت های مطلوبتری در زمینه کتاب در آن صورت بگیرد.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: کتاب دارای اهمیت فراوانی در نظام خدمتی است که باید به آن توجه ویژه ای شود.
آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری افزود: کتاب محصول تحقیق، پژوهش ونتیجه تلاش های مستمر نویسنده است که از عمر خود برای آن گذاشته و باید مورد توجه و حمایت قرار گیرد.
وی بیان کرد: باید برای توسعه ابعاد علمی کتاب همواره تلاش شود تا در چار چوب علمی نگارش شده و این مهم باید مورد توجه مولفان و ناشران باشد.
صفایی بوشهری ادامه داد: همچنین به امور فنی کتاب باید توجه ویژه ای صورت گیرد تا به صورت دقیق با نگارش درست چاپ شود.
معاونت توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری بوشهر گفت: کتاب یکی از ارزشهای انسانی و وسیله ای برای انتقال علوم به عنوان یک میراث فرهنگی است.
سعید زرین فر افزود: نسل جدید به واسطه ابزار الکترونیک از کتاب فاصله گرفته و با این ابزار فکر می کند ازهمه چیز مطلع است در صورتی که از اغلب مسائل که باید اطلاع داشته باشد بی اطلاع و فاصله دارد.
وی اظهار کرد: در فصلی قرار گرفته ایم که کودکی بچه ها کوتاه شده و خیلی زود وارد دنیای بزرگسالی شده اند، باید برای علاقه مندی آنها به کتاب برنامه ریزی شود.
زرین فر اضافه کرد: دستگاههای اجرایی مرتبط با کتاب باید از جزیره ای عمل کردن خارج شده و همه در کنار هم فعالیت داشته باشند تا زمینه فرهنگ سازی کتاب خوانی فراهم شود.
در این همایش از فعالان عرصه کتاب در استان بوشهر تجلیل شد.
7210/6043** خبرنگار: سیده نیر قیمی** انتشار دهنده: خدانظر خواجه

اطلاعات تکميلي

خواندن 695 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آخرین اخبار

اخبار انتشارات دیجیتال

پربازدیدترین اخبار