سه شنبه, 25 آبان 1395 ساعت 13:28

کار پسندیده عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی برای ترویج کتاب و کتابخوانی

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
عضو شورای انقلاب فرهنگی در اقدامی پسندیده و فرهنگی از دریافت جایزه نقدی خود انصراف داد و خواست این هدیه با هدف ترویج کتاب و کتابخوانی در اختیار سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی قرار گیرد.
به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، مراسم اختتامیه بیست و سومین جشنواره کتاب سال دانشجویی روز سه شنبه با حضور سید عباس صالحی معاون امور فرهنگی وزیر ارشاد، مجید غلامی جلیسه مدیر عامل خانه کتاب و جمع زیادی از مدیران و مسوولان جهاد دانشگاهی برگزار شد.
در این مراسم از حجت الاسلام احمد احمدی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی و رییس سازمان «سمت» تقدیر شد.
وی پس از دریافت لوح تقدیر، با انصراف از جایزه نقدی خود و اهدای آن به سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی با هدف تبلیغ و ترویج فرهنگ گفت: از حضور در چنین مراسمی همواره پرهیز می کنم اما به اجبار در این جمع حاضر شدم، حتی برای حضور در برنامه چهره های ماندگار نیز تمایل نشان ندادم.
حجت الاسلام احمدی افزود: از ابتدای فعالیت جهاد دانشگاهی به این نهاد علاقه مند بودم، برخی از افراد مایل نبودند مرکز یا نهادی به نام جهاد دانشگاهی در دانشگاه ها شکل بگیرد اما معتقد بودم، عده ای جوان فعال نیاز است تا روحیه انقلابی را در دانشگاه ها زنده کنند.
وی با بیان اینکه امروز شاهد تولید هزاران مقاله و کتاب در این نهاد هستیم ابراز امیدواری کرد روز به روز بر کیفیت و کمیت این فعالیت ها افزوده شود.
رییس سازمان سمت ادامه داد: ‌عمری را صرف معلمی کرده ام، بسیاری می گفتند، بهتر است جنبه انتشاراتی سمت تقویت شود تا کار تحقیقاتی و مبنایی آن کمرنگ شود اما من مخالف بودم زیرا معتقدم باید خدمت به دانشجویان و دانشگاهیان ادامه یابد.
وی با بیان اینکه این انتشارات تاکنون 39 میلیون جلد کتاب تولید کرده ، ابراز امیدواری کرد تا سال آینده این رقم به 40 میلیون نسخه برسد.
احمدی به دانشجویان حاضر در مراسم توصیه کرد در کار تعلیم و تعلم اخلاص داشته باشند، از فرصت پیش آمده در دانشگاه نهایت استفاده را ببرند و برای دیگران الگو باشند.
وی با بیان اینکه همه از خداییم و بسوی خدا می رویم گفت: در صورتی که فعالیت های ما برای رضایت خدا باشد پذیرفته و در غیر این صورت مردود است.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی اظهار کرد: یکی از اشتباهات ما این است که تصور می کنیم عبادت فقط به معنای ادای نماز و روزه است در حالیکه آباد کردن زمین و رفع نیاز بندگان خدا هم عبادت است؛ شیوه ای که ائمه معصومین (ع) بکار گرفتند.
به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، در این مراسم از برگزیدگان جایزه کتاب سال دانشجویی با اهدای لوح در حضور برخی چهره های فرهنگی از جمله و علمی مانند مسعود پزشکیان نایب رییس مجلس و رییس جهاد دانشگاهی تقدیر شد.
هدف از برگزاری این جشنواره ترغیب و تشویق دانشجویان به تولید و خلق آثار مکتوب، ایجاد نشاط علمی در مراکز دانشگاهی و آموزش عالی کشور، حمایت از دانشجویان نوقلم برای تولید اندیشه های جدید و جلب همکاری و حمایت ناشران حوزه دانشگاهی به منظور چاپ آثار دانشجویی است.
فراهنگ**1880**1027**خبرنگار: پروین اروجی** انتشار دهنده: محمدجواد دهقانی

اطلاعات تکميلي

خواندن 749 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آخرین اخبار

اخبار انتشارات دیجیتال

پربازدیدترین اخبار