سه شنبه, 25 آبان 1395 ساعت 12:36

ناشران در روز کتابگردی، آثار خود را با تخفیف عرضه کنند

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
رئیس اتحادیه ناشران و کتابفروشان پیشنهاد داد تا ناشران و کتابفروشان 27آبان ماه در روز کتابگردی، کتابهای خود را با تخفیف مناسب به علاقه مندان عرضه کنند.
محمود آموزگار روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار گروه فرهنگی ایرنا افزود: این اتحادیه از همکاران کتابفروش درخواست کرد به منظور تکریم خریداران، علاوه بر یارانه طرح پاییزانه تخفیف مناسبی را برای این روز در نظر بگیرند.
وی اظهار کرد: فراهم شدن زمینه ها و تسهیلات لازم در جهت ترویج کتابخوانی و رونق اقتصادی ناشران و نویسندگان با اجرای برنامه هایی مانند نامگذاری روز کتابگردی، طرح های عیدانه، تابستانه و پاییزانه کتاب بسیار کارآفرین بوده است.
آموزگار با بیان اینکه برای گرم شدن بازار خرید کتاب باید برنامه های متنوع برگزار کرد، ادامه داد: تخصیص یارانه برای خرید کتاب باعث می شود تا افرادی که بضاعت مالی کمتری دارند نیز با بهای ارزان تر رو به مطالعه بیاورند، اگر در روز یک دقیقه به مطالعه افراد هم اضافه شود، سرانه مطالعه با ضریب چند برابری افزایش می یابد.
وی تصریح کرد: ترویج کتابخوانی نیاز به برنامه ریزی های دراز مدت دارد و می توان با تولید کتابهای مفید، ارتباط مردم را با این محصول ماندگار بیش از پیش استحکام بخشید.
فراهنگ**9022**1027**خبرنگار: رقیه نوری**انتشاردهنده: محمدجواد دهقانی

اطلاعات تکميلي

خواندن 621 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آخرین اخبار

اخبار انتشارات دیجیتال

پربازدیدترین اخبار