سه شنبه, 25 آبان 1395 ساعت 12:28

نویسندگان کشور با مشکل فروش کتاب مواجه هستند

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
چهره ماندگار و پدر علم کویرشناسی ایران گفت: نویسندگان به علت هزینه بالای توزیع کتاب و حمایت نکردن ناشران، نمی توانند کتاب های خود را به فروش برسانند که به عنوان یک معضل اصلی برای آنان مطرح است.
به گزارش ایرنا، پرویز کردوانی روز سه شنبه در آیین تجلیل از کتابداران و ترویج فرهنگ کتابخوانی در سالن اجتماعات کتابخانه مرکزی استان سمنان افزود: بسیاری از نویسندگان قلم خوبی دارند و مطالب ارزشمندی را می نویسند اما به علت حمایت نشدن نمی توانند کتاب های خود را چاپ کنند و یا توزیع کنند.
وی با بیان این که ناشران باید حامی و مشوق نویسندگان باشند، اظهار داشت : همچنین نگاه مسئولان وزارت فرهنگ و ارشاد نیز باید تغییر کند و مسئولان باید کتاب هایی را که برای مردم مفید است حمایت کنند و باید به آن ها اجازه چاپ داده شود.
کردوانی خاطرنشان کرد : نویسنده باید در ابتدا عاشق نوشتن باشد و همچنین علم و سواد کافی برای نوشتن را داشته باشد، نویسندگان نباید کتاب سازی کنند و باید با فرصت کافی و مطالعه، به نوشتن کتاب بپردازند.
این نویسنده و پدر علم کویرشناسی ایران با بیان این که یکی از معضلات موجود در حوزه نشر کتاب، نبود کتاب تخصصی گردشگری است، تاکید کرد: باید کتاب های مرتبط با گردشگری موجود باشد زیرا جامعه امروزی به مطالعه کتاب های گردشگری نیازمند است.
وی اضافه کرد: خانواده ها باید از کودکی به فرزندان خود نوشتن در موضوع های مختلف را آموزش دهند و باید کودکان بیاموزند که سفر به هر منطقه ای خود موضوعی برای نوشتن یک کتاب است.
کردوانی با بیان این که کتاب انوع مختلفی مانند دینی، علوم انسانی و علمی دارد، خاطرنشان کرد: بسیاری از کتاب های علمی در ایران ترجمه کتاب های خارجی هستند که بالای 90 درصد آن متناسب با شرایط محیطی و طبیعی کشور نیست.
وی یادآور شد: کتاب به انسان آرامش می دهد و هر انسانی برای موفقیت بیشتر نیاز به مطالعه بیشتر دارد و باید فرهنگ کتابخوانی در خانواده ها افزایش پیدا کند.
پدر علم کویرشناسی ایران با اشاره به افزایش استفاده از فضای مجازی در میان مردم، ادامه داد: صفحات مجازی آرامش کانون خانواده را برهم میزند و خانواده ها باید به این مهم برسند که کتاب آرامش را برای آن ها به ارمغان می آورد.
در این آیین علی رمضانی، مدیرکل منابع نهاد کتابخانه های عمومی کشور و شماری از مسئولان استان سمنان حضور داشتد و 12 کتابدار برتر استان سمنان و شماری از نویسندگان، مولفان و فعالان عرصه فرهنگ کتاب تجلیل شدند.
24 آبان در تقویم جمهوری اسلامی روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار است و نهاد کتابخانه های عمومی کشور 15 تا 27 آبان 95 را روزهای کتاب ،کتابخوانی و کتابدار نامگذاری کرده است.
کتابخانه مرکزی سمنان یکی از 6 کتابخانه مرکزی کشور است و دارای 130 هزار نسخه کتاب و بیش از 6 هزار و 200 نفر عضو دارد.
72 باب کتابخانه با بیش از یک میلیون و 100 هزار جلد کتاب در استان سمنان فعالیت دارد.
7341/6026
خبرنگار: خدیجه سلطانی پور ** انتشاردهنده: جانعلی فتحی

اطلاعات تکميلي

خواندن 643 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آخرین اخبار

اخبار انتشارات دیجیتال

پربازدیدترین اخبار