دوشنبه, 24 آبان 1395 ساعت 13:37

ناکامی در کنترل دیابت

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
رئیس انجمن دیابت ایران گفت: با وجود 30 سال فعالیت انجمن دیابت ایران، 12درصد از مردم به دیابت مبتلا هستند و باید پرسید ما چگونه عمل کرده ایم که موفق به کنترل مناسب دیابت نبودیم.
به گزارش خبرنگار اجتماعی ایرنا، اسدالله رجب روز دوشنبه در مراسم روز جهانی دیابت(14 نوامبر - 24 آبان) افزود: با وجود تمام فعالیت های این انجمن و دیگر دستگاه های مرتبط آنچنان دستاوردی در این زمینه نداشته ایم؛ این در حالی است که
می توان از دیابت نوع 2 پیشگیری کرد.
وی اظهار کرد: بیمه ها در زمان حاضر 90 درصد هزینه های درمان بیماران دیابتی را پرداخت می کنند؛ در حالی که پرداخت نشدن هزینه های پیشگیری از بیماری دیابت توسطه بیمه ها یکی از مشکلات اساسی برای کاهش ابتلا به دیابت در کشوراست و سوال این است چرا در زمینه کنترل دیابت خیلی موفق نبودیم.
رجب به مساله آموزش و نقش آن در پیشگیری از بیماری هایی همچون دیابت تاکید کرد و افزود: آموزش در امر پیشگیری از ابتلا به دیابت باید در اولویت باشد.
رئیس انجمن دیابت ایران همچنین به نبود آموزش تخصصی کافی برای پزشکان و پرستاران اشاره و تصریح کرد که در این زمینه می بایست تیم های آموزشی و تخصصی تربیت شوند.
وی با اشاره به فاکتورهای حوزه پیشگیری گفت: این فاکتورها شامل ابزارهای کنترل دیابت شامل نوارهای تست قندخون و ادرار و همچنین ابزارهای تزریق مثل قلم انسولین است.
خبر در حال تکمیل است.
اجتمام**2181**1776
خبرنگار: ناهید حاجی خانی**انتشاردهنده:لیلا خطیب زاده

اطلاعات تکميلي

خواندن 578 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آخرین اخبار

اخبار انتشارات دیجیتال

پربازدیدترین اخبار