دوشنبه, 24 آبان 1395 ساعت 10:52

موسسه اروپایی: نبود امکان تحصیل٬ دختران کنگویی را جذب گروه های مسلح می کند

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
تهران – ایرنا – یک موسسه کمک رسان اروپایی امروز (دوشنبه) اعلام کرد که دختران در منطقه آشوب زده شرق جمهوری دمکراتیک کنگو به دلیل نبود امکان حضور در مدرسه٬ به گروه های مسلح ملحق می شوند.
به گزارش خبرگزاری بنیاد تامسون رویترز، موسسه انگلیسی 'کودک سربازان بین الملل' اعلام کرد که دختران زیادی در این منطقه به گروه های شبه نظامی ملحق می شوند تا غذا و هزینه زندگی خود را تامین کنند و خود را از خشونت نجات دهند. برخی از آن ها به خاطر آنکه خانواده هایشان امکان پرداخت هزینه تحصیل را ندارند٬ به گروه های مسلح می پیوندند.
منطقه شرق کنگو صحنه حضور دهها گروه مسلح است که به دنبال جذب ساکنان محلی و استحصال ذخایر معدنی منطقه هستند. میلیون ها نفر بین سال های 1996 تا 2003 در نتیجه گرسنگی و بیماری ناشی از یک درگیری فرقه ای در این منطقه جان باختند.
فعالان برآورد کرده اند که حدود یک سوم کل کودکان دخیل در گروه های مسلح در جمهوری دمکراتیک کنگو دختر هستند که اغلب به ازدواج شبه نظامیان در می آیند و در معرض خطراتی همچون سوء استفاده و تجاوز قرار می گیرند.
'ایزابل گیتارد' مدیر برنامه های موسسه کودک سربازان بین الملل گفت: واقعا تکان دهنده است، زیرا خانواده هایشان نمی توانند هزینه تحصیل آن ها را بپردازند، برخی دختران پیوستن به یک گروه مسلح را تنها گزینه پیش روی خود می بینند و تصمیم می گیرند خود را به خطر بیاندازند.
موسسه مذکور اعلام کرد: در حالی که به موجب قانون٬ تحصیلات اولیه رایگان و اجباری است، بیشتر مدارس کنگو برای کتاب و روپوش از دانش آموزان هزینه دریافت می کنند.
گیتارد به بنیاد تامسون رویترز گفت: به رغم بدرفتاری هولناکی که در گروه های مسلح صورت می گیرد، طرد شدن از سوی خانواده و جوامع مهمترین عامل استیصال این دختران است.
بر اساس گزارش موسسه کودک سربازان بین الملل، هرچند برخی گروههای مدنی در بازگرداندن پسران موفق بوده اند، اما شرم و ترس از طرد شدن باعث شده است دختران زیادی از پذیرش بازگشت سر باز زنند.
بیشتر 150 دختری که در گذشته در گروه های مسلح بودند و مورد مصاحبه این موسسه قرار گرفتند، گفتند که رفتن به مدرسه بهترین راه دریافت پذیرش از سوی خانواده هایشان بوده و این امر به مقابله با ضربه روحی که در گروه های مسلح به آن ها وارد شده کمک کرده است.
موسسه مذکور تصریح می کند که در همکاری با برخی شرکای محلی می کوشد تا کودک سربازان دختر را به مدرسه بازگرداند و برایشان جلسات جبرانی بگذارد.
خاورم**9156**2041**مترجم: مهدخت پازوکی**انتشار دهنده: سید شاهپور حسینی

اطلاعات تکميلي

خواندن 477 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آخرین اخبار

اخبار انتشارات دیجیتال

پربازدیدترین اخبار