یکشنبه, 23 آبان 1395 ساعت 20:12

خیران 667 باب کتابخانه عمومی در کشور ساخته اند

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
مدیرکل توسعه کتابخانه ها و مشارکت های نهاد کتابخانه های عمومی گفت: از مجموع 2 هزار و 375 کتابخانه عمومی موجود در کشور، 667 کتابخانه توسط خیران ساخته شده است.
به گزارش ایرنا، محمد ربیع احمد خانی روز یکشنبه در آیین گرامیداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار در شیراز، اظهار کرد: همچنین 615 قطعه زمین در مجموع به مساحت 504 هزار متر مربع از سوی خیران کتابخانه ساز در اختیار نهاد کتابخانه ها قرار گرفته است.
وی، شمار کتابخانه های فعال در کشور را سه هزار و 325 باب برشمرد و افزود: در این بین نباید از نقش خیران کتابخانه ساز در توسعه کتابخانه ها و ترویج کتابخوانی در کشور غافل شد.
احمد خانی ادامه داد: بدون شک مجموعه اقدام های خیران در ساخت کتابخانه در کشور در نهایت به گسترش و توسعه قابل توجه مطالعه و کتابخوانی خواهد انجامید.
وی، همچنین از خیران کتابخانه ساز درخواست کرد، ساخت کتابخانه در مناطق محروم و روستاها را نیز در دستور کار داشته باشند.
احمد خانی در بخش دیگری از مطالب خود گفت: زیربنای کتابخانه های عمومی کشور 187 هزار متر مربع است که از این میزان 19 هزار متر مربع آن مربوط به کتابخانه های موجود در استان فارس است.
مدیر کل توسعه کتابخانه ها و مشارکت های نهاد کتابخانه های عمومی کشور افزود: هم اینک در استان فارس به ازای هر 25 هزار تن، یک باب کتابخانه عمومی فعالیت دارد.
بیست و چهارم آبان در تقویم رسمی کشور به عنوان روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار نامگذاری شده است.
6122 /6118
خبرنگار: سارنگ عبداللهی ** انتشار دهنده: عباسعلی نقی یان

اطلاعات تکميلي

خواندن 575 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آخرین اخبار

اخبار انتشارات دیجیتال

پربازدیدترین اخبار