یکشنبه, 23 آبان 1395 ساعت 19:40

رضایت 61 درصدی مردم در خراسان رضوی از عملکرد دولت تدبیر و امید

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی گفت: افزون بر 61 درصد مردم این استان از عملکرد دولت تدبیر و امید ابراز رضایت کرده اند.
استانداری خراسان رضوی روز یکشنبه به نقل از سیدجواد حسینی در نشست با فرمانداران این استان گزارش داد: بر اساس این نظرسنجی کشوری در خصوص عملکرد دولت میزان رضایت شهروندان خراسانی 6 درصد از میانگین کشوری بالاتر است.
وی افزود: در این چارچوب مشخص شد 54 درصد مردم از عملکرد دولت بطور نسبی مطلع هستند و 42 درصد ابراز بی اطلاعی کرده اند.
معاون استاندار خراسان ضوی ادامه داد: ایجاد اشتغال، رفع مشکلات معیشتی، حل مشکل مسکن و رسیدگی به مسائل جوانان بزرگترین خواسته های مردم از دولت است،
وی گفت: رضایت سیاسی مردم از دولت تبدیر و امید بالا و رابطه دولت با مردم، بهبود روابط با سایر کشورها، پرونده هسته ای و بهبود جایگاه ایران در نظام بین الملل شاخصهایی است که بین 72 تا 77 درصد مردم از آنها ابراز رضایت کرده اند.
حسینی رضایت اجتماعی از دولت را نیز دارای جایگاهی خوب در میان مردم ذکر و بیان کرد: این متغیر با شاخصهای احترام به اقوام، بیمه سلامت، امید و آرامش در کشور، وضعیت دارو و درمان، اجرای قانون و مبارزه با اعتیاد مورد سنجش قرار گرفته است.
وی افزود: بین 52 درصد(مبارزه با اعتیاد) تا 84 درصد(احترام به اقوام ) مردم نسبت به این شاخصها اعلام رضایت کرده اند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی ادامه داد: رضایت اقتصادی از اقدامات دولت تدبیر و امید نیز در سطح خوبی است.
وی گفت: این امر با شاخصهایی همچون 'رسیدگی به مشکلات، وضعیت اقدامات دولت برای اصلاح نظام بانکی، برخورد با فیشهای حقوقی، حمایت از قشرهای محروم و مهارگرانی و مبارزه با فساد' مورد سنجش قرار گرفته است.
حسینی افزود: نتایج حاصل از ارزیابی این چند شاخص رضایتمندی مردم را در این حوزه بین 40 تا 50 درصد نشان می دهد.
وی ادامه داد: رضایت 93 درصدی مردم از امنیت موجود نیز دیگر نتایج حاصل از این نظرسنجی است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی گفت: در بخش فرهنگی و علمی نیز دفاع از ارزشهای اسلامی و انقلابی با 83 درصد، پیشرفت علمی با 78 درصد، رابطه دولت با مراجع تقلید با 68 درصد، چاپ و نشر کتاب با 67.4 درصد رضایتمندی مردم از اقدامات دولت مواجه بوده است.
وی افزود: در مجموع رضایت از عملکرد دولت با نظر موافق 61 درصد مردم روبرو بوده است.
حسینی ادامه داد: در این میان رضایت مردم خراسان رضوی در زمینه عملکرد دولت تدبیر و امید در بخش مواضع دولت در انرژی هسته ای هفت درصد، ارتقاء موقعیت ایران در نظام جهانی 9 درصد، نگاه دولت به اقوام و همگرایی قومی 17 درصد، احساس امنیت پنج درصد، دفاع از ارزشهای اسلامی و انقلابی 15 درصد و عملکرد کلی دولت 6درصد از میانگین کشوری بالاتر بوده است.
1906/1858

اطلاعات تکميلي

خواندن 586 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آخرین اخبار

اخبار انتشارات دیجیتال

پربازدیدترین اخبار