یکشنبه, 23 آبان 1395 ساعت 16:44

کارآفرینی زنان تصویر سنتی از زن را تغییر می دهد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
رییس هیات مدیره مجمع صنفی زنان ناشر گفت: کارفرما بودن و کارآفرینی زن باعث می شود، تصویر سنتی از زنان نزد اقشار مختلف جامعه تغییر کند.
به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، پروین صدقیان روز یکشنبه در سومین نشست هم اندیشی زن، کتاب، توسعه پایدار اظهار کرد: حضور انجمن صنفی زنان ناشر بطور مستقل در نمایشگاه های کتاب که در تهران و مراکز استانهای مختلف برگزار می شود، نگاه های سنتی به کار زنان را در میان افراد جامعه تغییر داده است.
وی با بیان اینکه این انجمن نهادی مستقل و خودجوش است که سالها بدون حمایت دولتی و با پشتکار اعضا توانسته این بار مهم را به دوش بکشد، ادامه داد: این انجمن نقش مهمی در توسعه فرهنگی کشور ایفا کرده و اکنون بدون شک رسیدن به توسعه پایدار بدون حمایت همه جانبه از این نهادهای فرهنگی ممکن نیست.
این فعال فرهنگی افزود: توسعه پایدار به دنبال تجدید حیات، رشد اقتصادی و تغییر کیفیت و این مهم از طریق برابر ساختن نیازهای ضروری اولیه و اطمینان از سطح پایداری جمعیت دست می دهد که لازمه آن حفاظت از منابع طبیعی است.
صدقیان گفت: اقدام در جهت مشارکتی ساختن توسعه، گام نهادن در مسیر توسعه پایدار است و لازمه این کار، ایجاد فرصت های برابر برای مشارکت زنان و مردان آزاد و مستقل در جریان تحقق توسعه پایدار است.
وی اظهار کرد:‌ توسعه پایدار فرایندی است برای تداوم هر فعالیتی که نیاز به منابع و جایگزینی سریع و یکپارچه آن وجود دارد، توسعه پایدار در کنار رشد اقتصادی و توسعه بشری در یک جامعه یا یک اقتصاد توسعه یافته سعی در تحصیل در توسعه مستمر ورای توسعه اقتصادی دارد.
مدیر انتشارات گل آذین افزود:‌ طی دوسال گذشته از ثبت این نهاد تا امروز تعداد اعضا به دو برابر افزایش یافته و مجموع فعالیت های فرهنگی این افراد در حوزه ایجاد اشتغال و کارآفرینی برای صدها نفر در حوزه کارهای مرتبط با نشر بوده است.
نویسندگی، مترجمی، ویراستاری، حروف چینی، لیتوگرافی، صحاف و پخش و فروش تولیدات فرهنگی از جمله فعالیت هایی است که صدقیان به آنها اشاره کرد.
وی با بیان اینکه رسیدن به توسعه پایدار بدون زنان ناشر ممکن نیست، گفت: این انجمن برپایه اصول و تشکیلات رسمی یک انجمن صنفی تاسیس شد و با اساسنامه خود و اهداف مندرج در آن رسمیت یافت.
رییس هیات مدیره انجمن زنان ناشر ادامه داد: هر دو سال یکبار انتخاباتی با حضور اعضا که شرط عضویت آنها دارا بودن پروانه نشر از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است، برگزار می شود بنابراین نهادی است که رسمیت خود را بر مبنای مجوزهای وزارتخانه اتخاذ می کند.
مدیر انتشارات گل آذین افزود: هر عضو این انجمن دو بار در معرض انتخاب، ‌یکبار از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و بار دیگر از سوی انجمن صنفی جهت عضویت در آن قرار گرفته است.
به گزارش خبرنگار ایرنا، در این مراسم همچنین پنلی با موضوع «زن، کتاب و توسعه پایدار» با حضور چهار پژوهشگر در این عرصه برگزار و زنان ناشر عضو انجمن یاد شده معرفی و لوحی به‌رسم یادبود و سپاس به آنان اهدا شد.
فراهنگ ** 1880 ** 1071 ** خبرنگار: پروین اروجی ** انتشاردهنده: امید غیاثوند

اطلاعات تکميلي

خواندن 939 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آخرین اخبار

اخبار انتشارات دیجیتال

پربازدیدترین اخبار