یکشنبه, 23 آبان 1395 ساعت 15:40

اهدای بیش از 3500 جلد کتاب به مناطق محروم و سادات نشین

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
یک موسسه خیریه همزمان با هفته کتاب (24 آبان تا اول آذر) در حرکتی فرهنگی، سه هزار و 550 جلد کتاب به مناطق محروم روستایی و سادات نشین اهدا کرد.
مدیر اجرایی موسسه خیریه عترت فاطمی روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار فرهنگی ایرنا افزود: همه ساله به منظور تقویت منابع کتابخانه ها در روستاها و مناطق محروم کشور که بیشترین جمعیت آنها را سادات تشکیل می دهند، کتاب هایی با موضوعات مختلف به این نقاط ارسال می شود.
حسن باقر مرادی با بیان اینکه این کتاب ها طی فراخوانی توسط ناشران و مردم به موسسه خیریه اهدا شده، ادامه داد: برخی ناشران با استقبال از این اقدام فرهنگی هر سال بر تعداد کتاب های اهدایی خود می افزایند، موضوع بیشتر این کتاب ها کودک و نوجوان، رمان و مذهبی است، هر چند در میان آنها کتابهایی با موضوع کمک درسی، تاریخی و علمی هم به چشم می خورد.
وی با تاکید بر گسترش فرهنگ کتاب و کتابخوانی در جامعه اظهار کرد: کتاب، شاخص مهم توسعه است و توسعه پایدار بدون کتاب میسر نیست.
به گفته باقر مرادی، خواندن کتاب بر میزان دانایی افراد می افزاید و سبب می شود جامعه با شناخت بهتر و بیشتر به حل مشکلات خود اندیشیده و به نتیجه برسد.
مدیر اجرایی موسسه خیریه عترت فاطمی افزود: انتشارات نراقی، ماهی، تیمور زاده، کتاب شهر و روایت فتح از جمله ناشرانی هستند که در این امر خیرخواهانه و فرهنگی مشارکت کرده اند.
وی گفت: کتاب های اهدایی به استان های ایلام، کهگیلویه و بویراحمد و چهار محال بختیاری ارسال شده اند.
باقر مرادی اضافه کرد: طبق توافق انجام شده و با همراهی و همکاری انتشارات تیمورزاده، در صورتیکه خیران از کتاب های کودک و نوجوان این ناشر خریداری کنند، مدیر انتشاراتی یک سری کامل از خرید آنها را رایگان به ایتام سادات در مناطق محروم اهدا و توسط موسسه به دست آنها خواهد رساند.
موسسه خیریه عترت فاطمی با اولویت حمایت از خانواده‌‌های ایتام و علی‌الخصوص ایتام نیازمند سادات فعالیت های خود را از سال 79 آغاز کرده و اکنون با کمک خیران پنج هزار یتیم سید را حمایت می کند.
فراهنگ ** 1880 ** 1071 ** خبرنگار: پروین اروجی ** انتشار دهنده: امید غیاثوند

اطلاعات تکميلي

خواندن 956 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آخرین اخبار

اخبار انتشارات دیجیتال

پربازدیدترین اخبار