یکشنبه, 23 آبان 1395 ساعت 15:00

ناشر: استقبال ناشران از اهدای کتاب به مناطق محروم چشمگیر است

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
مدیر انتشارات قدیانی گفت: 322 هزار عنوان کتاب در دو سال گذشته به مناسبت هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار به کتابخانه‌های مناطق محروم توسط ناشران اهدا شده و امسال استقبال چشمگیری از این برنامه شده است.
به گزارش روز یکشنبه گروه فرهنگی ایرنا از نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، نادر قدیانی اظهار کرد: انجمن فرهنگی ناشران کتاب کودک و نوجوان دو سال قبل در هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار، برای اهدای کتاب به کتابخانه‌های مناطق محروم کشور فراخوان داد.
وی افزود: همان سال علاوه بر اهدای کتاب توسط ناشران کودک و نوجوان، فراخوان به شکل عمومی درآمد و ناشران زیادی در این برنامه شرکت کردند، در سال اول توانستیم 132 هزار عنوان کتاب را اهدا کنیم.
قدیانی، با اشاره به استقبال بیشتر ناشران در سال دوم این فراخوان ادامه داد: فراخوان سال دوم منجر به جمع‌آوری حدود 200 هزار عنوان کتاب شد، بخشی از این کتاب‌ها را در اختیار نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور قرار دادیم تا با برنامه‌ریزی و مدیریت مسئولان آن کتاب‌ها به کتابخانه‌های مناطق محروم کشور فرستاده شود.
وی توضیح داد: بخش باقیمانده کتاب‌های اهدایی را هم خود انجمن به کتابخانه‌هایی که نیاز به این منابع داشتند، فرستاد، در چند روز ابتدایی فراخوان امسال حدود 40 هزار عنوان کتاب به انجمن فرهنگی ناشران کتاب کودک و نوجوان رسیده است.
رئیس هیئت مدیره انجمن فرهنگی ناشران کتاب کودک و نوجوان اضافه کرد: ‌اکنون کتاب‌ها در حال جمع‌آوری است و با توجه به اینکه اغلب ناشران در این هفته کتاب‌های اهدایی خود را به انجمن ارسال می‌کنند، پیش‌بینی می‌کنیم امسال استقبال بیشتری از این فراخوان شود.
وی گفت: ناشران در 10 روز آینده فرصت دارند در این فراخوان شرکت کرده و کتاب‌های اهدایی خود را ارسال کنند، کتاب‌هایی هم که به دست ما رسیده در همه حوزه‌ها بوده که باید در روزهای آینده، فهرست‌برداری و تفکیک شوند.

** تقدیر از نهاد کتابخانه های عمومی کشور
مدیر انتشارات قدیانی درباره راهکارهای ترویج فرهنگ کتابخوانی در جامعه گفت: تاکنون راهکارهای زیادی برای ترویج فرهنگ کتابخوانی و افزایش سرانه مطالعه در کشور به اجرا درآمده است، بخشی از مهم‌ترین این برنامه‌ها هم توسط نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور اجرا شده که جای تقدیر دارد.
وی افزود: نمی‌توان انکار کرد که فضای کتابخوانی در کشور در سال‌های اخیر رو به جلو بوده است، باید سراغ تجربه‌های جدیدتر هم برویم، مثلا در بسیاری از پارک‌های و بوستان‌های شهری، فضاها و امکاناتی برای استراحت، ورزش و تفریح مردم در نظر گرفته شده است.
وی عملکرد نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در سالهای اخیر را مثبت و رو به جلو ارزیابی کرد و افزود: ارتباط ناشران با این نهاد بسیار خوب است، در همین فراخوان اهدای کتاب به مناطق محروم، نهاد کتابخانه‌های عمومی به کمک انجمن فرهنگی ناشران کتاب کودک و نوجوان آمده است.
فراهنگ**1880**1027**دریافت کننده: پروین اروجی** انتشار دهنده: محمدجواد دهقانی

اطلاعات تکميلي

خواندن 965 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آخرین اخبار

اخبار انتشارات دیجیتال

پربازدیدترین اخبار