یکشنبه, 23 آبان 1395 ساعت 13:40

معاون وزیر فرهنگ: هیات نظارت بر نشر کتاب در دولت یازدهم تشکیل شد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: هیات نظارت بر ضوابط نشر کتاب بزرگسال و کتاب کودک و نوجوان در دولت یازدهم تشکیل شد.
به گزارش ایرنا، سید عباس صالحی روز یکشنبه در دیدار با آیت الله سید یحیی جعفری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان افزود: در این دوره 16 نفر در بخش بزرگسالان و پنج نفر در بخش کودک و نوجوان برای نظارت بر کتاب معرفی شدند.
به گفته وی ساختار و رویکرد صیانت از ارزش های دینی و اخلاقی در جریان است.
صالحی با اشاره به برگزاری نمایشگاه کتاب تهران و نمایشگاه های هفته کتاب در سطح کشور اضافه کرد: امیدواریم با عنایت های امام زمان (عج) و توجه بزرگان دین به مقوله فرهنگ مکتوب بتوانیم قدم های رو به جلویی برداریم.
معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: به نیابت از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از حمایت ها و درایت های امام جمعه کرمان در استان قدردانی می کنم.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان نیز در این دیدار گفت: شیوه مطالعه رهبر معظم انقلاب اعجاب انگیز است و رویکرد ایشان نسبت به مطالعه باید سرمشق باشد.
آیت الله سید یحیی جعفری افزود: مسئله کتاب و مطالعه کتاب در کشور در حدی که خواص و نخبگان جامعه رضایت داشته باشند، نیست در حالی که رستگاری انسان ها با مطالعه کتاب ارتباط دارد.
وی با یادآوری خاطره ای از دیدار با رهبر معظم انقلاب در زمان تبعید ایشان در ایرانشهر اظهار کرد: رهبر انقلاب در آن دوران تاکید داشتند که هرچه بیشتر مطالعه کنیم بیشتر می توانیم جوان ها را هدایت کنیم.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان نیز در این دیدار گفت: از شورای سیاستگذاری ائمه جمعه قدردانی می کنیم که بخشی از خطبه های نمازجمعه را به هفته کتاب اختصاص داده اند.
محمدرضا علیزاده بیان کرد: امسال با حمایت ها و هماهنگی فرمانداری ها ستادهای هفته کتاب در شهرستاهای استان تشکیل و فعال شده است.
پانزدهمین نمایشگاه کتاب کرمان نیز عصر امروز (دوشنبه) با حضور معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و مسئولان استان گشایش می یابد.
24 تا 30 آبان هفته کتاب و کتابخوانی نام دارد.
خبرنگار: کمیل بهشتیان ** انتشار دهنده: پروانه امانی
7429/1354

اطلاعات تکميلي

خواندن 542 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آخرین اخبار

اخبار انتشارات دیجیتال

پربازدیدترین اخبار