یکشنبه, 23 آبان 1395 ساعت 12:52

تکمیل کتابخانه های مازندران به 230 میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
مدیر کل امور کتابخانه های مازندران تعداد کتابخانه های نیمه تمام استان را 39 باب اعلام کرد و گفت که برای تکمیل این طرح ها به 230 میلیارد ریال اعتبار نیاز است .
آرزو ولیپور روز یکشنبه در آئین گرامیداشت روز کتاب ، کتابخوانی و کتابدار مازندران که در ساری برگزار شد ، ادامه داد : همچنین 6 باب کتابخانه این استان آماده بهره برداری هستند که برای افتتاح به تجهیزات نیاز دارند .
وی افزود : هم اکنون 110 باب کتابخانه در مازندران فعالیت می کنند که بیشتر از یک میلیون و 670 هزار نسخه کتاب در این فضاها وجود دارد .
مدیر کل امور کتابخانه های مازندران این تعداد کتاب را با توجه به میزان علاقمندی مردم و غنای فرهنگی استان کم دانست و ادامه داد : مازندران مهد فرهنگ کشور با فقر منابع کتابخانه ای مواجه است .
وی به مراجعه بیش از سه میلیون و 670 هزار نفر در شش ماهه نخست امسال به کتابخانه های مازندران اشاره کرد و گفت : این افراد بیشتر از یک میلیون و 800 هزار نسخه کتاب به امانت بردند .
***آمارهای مراجعه به کتابخانه ها هشدار به مسئولان
به گفته ولیپور این حجم مراجعه به کتابخانه و امانت گیری کتاب را حکایتگر علاقمندی مردم مازندران به کتاب و کتابخوانی اعلام کرد و افزود : می بایست برای بازار پرمخاطب کتابخانه های استان محصولات خوب و کیفی را ارائه بکنیم .
وی ادامه داد : اگر در تامین بیشتر و کیفی سازی منابع کتابخانه های مازندران گامهای مورد نیاز برداشته نشود ازدست دادن این تعداد مخاطب دور از انتظار نیست .
مدیر کل امور کتابخانه های مازندران از ارتقای مطالعه مفید و ایجاد روحیه خلاقیت و پژوهش در تمامی رده های سنی و اقشار جامعه به عنوان یکی از اصلی ترین برنامه هایی نام برد که توسط این نهاد در استان پیگیری می شود .
کتابداران و کتابخانه های فعال استانی و ملی مازندران در این آئین تجلیل شدند.
فردا نیز در آئین هفته ملی کتاب که در تهران برگزار می شود از 10 کتابدار ، کتابخوان و کتابخانه رتبه دار کشوری مازندران قدردانی خواهد شد .
خبرنگار : فاطمه قنبری قادیکلایی ***انتشار دهنده : سید محسن حسن نیا
2096/1899

اطلاعات تکميلي

خواندن 508 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آخرین اخبار

اخبار انتشارات دیجیتال

پربازدیدترین اخبار