یکشنبه, 23 آبان 1395 ساعت 12:32

کتابخانه های استان تهران به 153 باب می رسد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
مدیر کتابخانه های عمومی استان تهران گفت: تا سال 93 تعداد کتابخانه های عمومی استان تهران 140 باب بود که تا پایان هفته کتاب این تعداد به 153 باب می رسد.
به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، علی نیکنام روز یکشنبه در مراسم گرامیداشت کتاب، کتاب خوانی و کتابدار استان تهران افزود: از مجموع 147 باب کتابخانه عمومی موجود استان تهران 23 باب کتابخانه روستایی است که در هفته کتاب دو باب کتابخانه روستایی نیز بهره برداری می شود.
وی اظهار داشت: سال 93 تنها دو دستگاه کتابخانه سیار داشتیم که این تعداد اکنون به 6دستگاه رسیده است.
رییس نهاد کتابخانه های عمومی استان تهران با بیان اینکه جهت گیری باید به سمت افزایش تعداد کتابخانه های سیار روستایی با جمعیت زیر یکهزار و 500 نفر باشد، ادامه داد: سال گذشته در حوزه عمرانی حدود 15 میلیارد ریال برای تجهیز کتابخانه های عمومی استان تهران هزینه شد.
نیکنام با اشاره به اینکه کار تعمیر 16 کتابخانه در تهران تا پایان امسال به اتمام می رسد، گفت: در نظر است تمامی کتابخانه های عمومی استان تهران تعمیر و تجهیز شده و مکانی برای کتابداران تهیه شود تا آنها بتوانند به مردم خدمات رسانی کنند.
وی اضافه کرد: در حوزه I T نیز موفق شدیم تعدادی از کتابخانه های عمومی استان تهران را به اینترنت وصل کنیم و تلاش خواهیم کرد تمامی کتابخانه های تهران را مجهز به اینترنت کنیم.

** کتاب های موجود در کتابخانه ها باید به روز رسانی شود
رییس کتابخانه های عمومی استان تهران با بیان اینکه یک میلیارد ریال برای تجهیز کتابخانه های عمومی این استان به I T پیش بینی شده است، اظهار داشت: دو میلیون و 700 هزار نسخه موجود در کتابخانه های این استان باید به روز رسانی شود.
نیکنام، قدیمی بودن کتاب های I T و مرجع را از جمله مشکلات عنوان و خاطرنشان کرد: امسال در حوزه فرهنگی با همت کتابداران 500 نشست فرهنگی برگزار شد.
وی نقد و بررسی کتاب های مختلف، برگزاری کلاس های آموزشی مهارت های سبک زندگی و برگزاری نشست شاهنامه خوانی و حافظ خوانی، را از دیگر فعالیت های نهاد کتابخانه های عمومی استان تهران برشمرد.
نیکنام با اشاره به اینکه از بخش کودک نیز نباید غافل شد، افزود: البته کتابداران در این زمینه نیز فعال هستند و کلاس های مختلفی چون قصه خوانی و کتاب خوانی را برای بچه ها برگزار می کنند.
ادامه دارد...
فراهنگ**1883**1027**خبرنگار: مریم جلوداران**انتشار دهنده: محمدجواد دهقانی

اطلاعات تکميلي

خواندن 482 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آخرین اخبار

اخبار انتشارات دیجیتال

پربازدیدترین اخبار