دوشنبه, 14 ارديبهشت 1394 ساعت 16:15

استقبال ناشران خارجی از نمایشگاه کتاب/ آثار 65 کشور در نمایشگاه تهران

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
عضو شورای برنامه ریزی بیست و هشتمین دوره نمایشگاه بین المللی کتاب با بیان اینکه در چند سال اخیر تحریم ها مانع از حضور فعال ناشران خارجی برای شرکت در نمایشگاه کتاب تهران شد،گفت : امسال با تلاش های انجام شده ،حضور ناشران خارجی بی سابقه است.
به گزارش خبرنگار حوزه کتاب و ادبیات ایرنا ، محمود آموزگار روز دوشنبه در نشست خبری نمایشگاه بین المللی کتاب تهران افزود: با توجه به اعمال تحریم ها علیه ایران، در سال های گذشته ناشران خارجی علاقه مند به شرکت در نمایشگاه کتاب تهران از حضور در این نمایشگاه صرف نظر می کردند.

وی اظهار داشت: همچنین در سه سال اخیر کتابخانه های دانشگاهی از جمله وزارتخانه های علوم و بهداشت از کتاب خالی شده بود و منابع علمی این کتابخانه ها را وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تامین می کرد.

آموزگار با اشاره به اینکه امسال در بیست وهشتمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران جاذبه برای حضور ناشران خارجی ایجاد شده است، ادامه داد: امسال کمیته ناشران بین الملل نمایشگاه کتاب اقدامات مهمی در جذب ناشران خارجی کرده که به حضور بی سابقه آن ها منجر شده است.

به گفته وی، امسال کمیته روابط عمومی نیز توانسته است از تجربیات دوره های قبلی نمایشگاه استفاده کنند تا کمی ها و کاستی های نمایشگاه سال گذشته برطرف شود.

در بیست و هشتمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران آثار بیش از دو هزار و 800 ناشر خارجی عرضه می شود و 65 کشور در این رویداد بزرگ فرهنگی حضور دارند.

بیست و هشتمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران فردا (سه شنبه) با حضور مقام های کشوری گشایش می یابد.

این نمایشگاه از 16 تا 26 اردیبهشت ماه جاری در مصلی امام خمینی (ره) دایر است.

فراهنگ **9022 ** 1569

اطلاعات تکميلي

خواندن 819 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آخرین اخبار

اخبار انتشارات دیجیتال

پربازدیدترین اخبار