دوشنبه, 14 ارديبهشت 1394 ساعت 16:11

منوچهر دانش‌پژوه درگذشت

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منوچهر دانش‌پژوه استاد پیشکسوت حوزه ادبیات و ایرانشناسی دار فانی را وداع گفت.

شهاب دانش‌پژوه فرزند منوچهر دانش‌پژوه در گفتگو با خبرنگار مهر، با تائید خبر درگذشت این استاد پیشکسوت ادبیات و ایران‌شناس، گفت: پدرم بر اثر عوارض ناشی از بیماری‌های مختلفی که داشت از جمله بیماری قلبی، کلیوی و دیابت، اواخر هفته گذشته در بیمارستان بستری شد و تقریباً حالش رو به بهبود بود که به اصرار خودش از بیمارستان مرخص شد اما متاسفانه همین که به خانه رسیدیم، بدرود حیات گفت.

به گفته وی، زنده‌یاد دانش‌پژوه پریروز (شنبه ۱۲ اردیبهشت) دار فانی را وداع گفته است.

فرزند این استاد پیشکسوت حوزه ایرانشناسی همچنین درباره مراسم تشییع و خاسپاری پدرش، گفت: ما از روز گذشته با دریافت نامه‌ای از دانشگاهی که پدرم در آن تدریس می‌کرد و مراجعه به وزارت علوم، پیگیر این موضوع بودیم که بتوانیم پیکر ایشان را در قطعه نام‌آوران بهشت زهرا (س) به خاک بسپاریم که قرار شده است امروز پاسخ نهایی را به ما بدهند.

شهاب دانش‌پژوه اضافه کرد: به محض مشخص شدن این موضوع، زمان و مکان دقیق انجام مراسم تشییع و خاکسپاری اطلاع‌رسانی خواهد شد.

منوچهر دانش پژوه نویسنده و پژوهشگر و استاد بازنشسته دانشگاه علامه طباطبایی بود. «دانش‌نامه ایران‌زمین»، «گلستان و بوستان سعدی»، ‌«شرح غزلیات سعدی»، «بررسی سفرنامه‌های دوره صفوی»، «حکایات دلنشین»، «شرح تاریخ بیهقی»، «سفرنامه منظوم»، «شرح و توضیح دیوان رودکی»، «شرح کلیله و دمنه» و «گزیده‌های نظم و نثر فارسی» از جمله آثار منوچهر دانش‌پژوه هستند.

اطلاعات تکميلي

خواندن 708 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آخرین اخبار

اخبار انتشارات دیجیتال

پربازدیدترین اخبار