یکشنبه, 31 خرداد 1394 ساعت 12:31

امكان دسترسی به كتاب الكترونیك کلیله و دمنه اثر ابوالمعالی نصرالله منشی فراهم شد.

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
این كتاب در مرکز تحقیقات رایانه ای قائمیه اصفهان با رعایت پاورقیها و صفحه بندی و با امكانات تحقیقاتی فراوان (جستجو – ارسال پیامك – انتخاب و ذخیره متن و امكانات فراوان دیگر ) و با ویژگیهای سومند و مفید (تغییر رنگ اعراب و متن تغیر اندازه و نوع قلم و بوك مارك (صفحات مورد علاقه)....) انتشار یافت.
مدیر تولید این مرکز اعلام نمودند این اثر در 1 جلد به زبان فارسی در موضوعات "داستان" و "نثر" و "زبان و ادبیات" در سایت این مرکز برای مطالعه آنلاین کتاب و دانلود نسخه الکترونیکی آن قرار گرفته است. این مجموعه توسط مركز تحقیقات رایانه ای قائمیه اصفهان آن را در 6 فرمت نرم افزاری pdf – java –android - Html - epub-ghb برای استفاده در رایانه ، انواع گوشیهای تلفن همراه و انواع تبلت به صورت رایگان بر روی وب سایت مرکز به نشانی www.ghbook.ir قرار گرفته است.

اطلاعات این کتاب به شرح زیر می باشد :

 • نام کتاب : کلیله و دمنه

 • پدیدآورنده : ابوالمعالی نصرالله منشی

 • منبع اصلی (ناشر) : مجهول ( بی جا ، بی نا )

 • ناشر دیجیتالی : مرکز تحقیقات رایانه ای قائمیه اصفهان

 • زبان : فارسی

 • نوع کتاب : دیجیتالی

 • تعداد جلد : 1

 • هزینه مشاهده : رایگان

 • توضیحات و خلاصه ای از فهرست کتاب :
  کلیله و دمنه مشخصات کتاب: شماره بازیابی : 6-16779 عنوان قراردادی : کلیله و دمنه عنوان و نام پدیدآور : کلیله و دمنه[چاپ سنگی] ابوالمعالی نصرالله منشی وضعیت نشر : هند: [بی نا]، [بی تا] مشخصات ظاهری : 402ص.؛18*25س.م یادداشت : فارسی آغاز، انجام، انجامه : آغاز:افتادگی دارد.." دشمنان و ایمن نمودن از مکر و حیله ایشان، باب پنجم در مضرت غافل شدن و از دست دادن مطلوب و اهمال ورزیدن در آن..." انجام:...کسب کن تا زری بدست آید که زعقل تو هیچ نگشاید/ شاه با آنکه تخت دارد وتاج بزر کاسبان..." نسخه در پاین نیز افتادگی دارد. مشخصات ظاهری اثر : نوع و تز ئینات جلد:مقوایی با روکش گالینگور سبز رنگ نوع و درجه خط:نستعلیق خصوصیات نسخه موجود : حواشی اوراق:کتاب در متن و حاشیه تصحیح شده است. توضیحات نسخه : نسخه در آغاز و پایان افتادگی دارد و دچار پوسیدگی و کرم خوردگی می باشد. معرفی چاپ سنگی : اصل این کتاب کلیله و دمنه است که در زمان سلطان حسین میرزای بایقرا، ملا حسین کاشفی برای نظام الدوله تحریر نمود که به انوار سهیلی معروف است که حکایاتی است به طریق سئوال و جواب از رای و برهمن کاشفی در اثنای حکایات به جای کلمات و آثار و امثال و احادیث و آیات عربی از اشعار فارسی به طریق نثر و نظم در چهارده باب تحریر کرده است کتاب کلیله و دمنه در زمان انوشیروان از هندی به پهلوی برگردانده شد و در زمان منصور عباسی توسط ابن مقفع از پهلوی به عربی ترجمه شد و در زمان ابونصر سامانی توسط عبدالرحمن جامی به نظم درآمد موضوع : نثر فارسی-- قرن 6 ق. حیوانها -- افسانه ها و قصه ها داستان های اخلاقی شناسه افزوده : ابن مقفع عبدالله بن دادویه 106؟ 145؟ق. نصرالله منشی نصرالله بن محمد، قرن ، 6ق . عناوین اصلی کتاب شامل: معرفی؛ باب البوم و الغراب؛ باب القرد و السلحفاه؛ باب برزویه الطبیب؛ ابتدای کلیله و دمنه، و هو من کلام بزرجمهر البختکان؛ باب الفحص عن امر دمنه؛ باب السنور و الجرذ؛ خاتمهٔ مترجم؛ باب الحمامه المطوقه و الجرذ والغراب والسلحفاه والظبی؛ مقدمهٔ نصرالله منشی؛ مفتتح کتاب بر ترتیب ابن المقفع؛ باب الملک والطائر فنزه؛ باب الملک و البراهمه؛ باب ابن الملک و اصحابه؛ باب الاسد و الثور؛ باب الاسد و ابن آوی؛ باب النابل و اللبوه؛ باب الزاهد والضیف؛ باب الزاهد وابن عرس؛ باب الصائغ و السیاح

  مشاهده صفحه دانلود کتاب

  اطلاعات تکميلي

  • منبع الکترونیکی: مرکز تحقیقات رایانه ای قائمیه اصفهان
  خواندن 411 دفعه

  نظر دادن

  از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

  آخرین اخبار

  اخبار انتشارات دیجیتال

  پربازدیدترین اخبار